2024 március 5-én került megrendezésre a félév első UBC előadása, a Nyitó előadás, ahol vendégünk Kiss Gergely, 3-szoros olimpiai bajnok vízilabdázó volt.

35+ évig az élsportban

Kiss Gergely vízilabdázó neve sok sportimádónak és szurkolónak ismerősen csenghet.

Karrier

1992 óta vízilabdázott és élete során összesen 27 (!) felnőtt szezonja volt. Temérdek bajnokságon és megmérettetésen megmutatta, hogyan kell a csúcsra törni és elérni mindent, amit lehet.

Tanulmányok

A sportkarrierje mellett elvégezte a jogi egyetemet és még egy doktori címmel is büszkélkedhet.

Főbb eredmények

Háromszoros olimpiai bajnok, világbajnok, kétszeres Európa-bajnok, hatszoros magyar bajnok, Euroliga és Világliga győztes

Gergő számtalan elgondolkodtató történetet osztott meg a résztvevőkkel, amelyek legfőképpen saját tapasztalatokon alapultak.

Az előadás első szakaszában szó esett a sportoló gyermekkoráról, pályafutásáról és az edzések kezdetleges nehézségeiről. Hallhattunk példákat a nem mindennapi büntetésekről, vagy hogy milyen kötelezettségei vannak a csapat legifjabb tagjának.

Majd betekintést nyerhettünk az olimpiai felkészülésbe és annak győzelmébe. Továbbá, hogy hogyan is sikerült leküzdeni a vízben és az azon kívül felmerülő problémákat mind csapatként, mind pedig egyénileg, hiszen azt fontos hozzátenni, hogy ekkoriban a sportolók még nem dolgoztak külön sportpszichológusokkal.

u

Végezetül egy interaktív résszel zárult az előadás, ahol a jelenlévőknek volt lehetőségük kérdéseiket feltenni Gergőnek. Ezek közt szerepeltek a sportolói múltjára, mai, sikeres edzői életére valamint legújabb könyvére („Életem a játék”) vonatkozóak is.

„Kedvenc programjaim egyike: érdeklődő, mosolygós, lelkes fiataloknak előadni, beszélgetni velük és szinte véget nem érő sok, adekvát kérdésre válaszolni. Köszönöm a meghívást és a pozitív visszajelzést. Tiétek a jövő!” – Kiss Gergely

Nagyon köszönjük Kiss Gergelynek ezt a nagyszerű és rendkívül izgalmas előadást, ami után minden ott lévő érdeklődő még motiváltabban tért haza, hiszen üzenetének egyik fő mondanivalója volt, hogy kitartással és szorgalommal bármit véghez lehet vinni.